Smart mirrors

Smart mirrors


Technologia

O projekcie

content-trigger

Wraz z wzrostem prędkości, rośnie szansa na wypadek. Stworzyliśmy Smart mirrors aby szybka jazda motocyklem stała się bezpieczniejsza. Są to inteligentne lusterka, które dopasowują swój kąt do pozycji kierowcy. Rozwiązują one problem braku widoczności gdy motocyklista zwiększając swoją prędkość pochyla się, aby być bardziej aerodynamicznym. Dany problem spowodowany jest statycznością klasycznych, konwencjonalnych luster, które dopasowane są do jednej zwykle tej wyprostowanej sylwetki.

Smart mirrors

Codziennie pracujemy jak mrówki, ponieważ we wrześniu planujemy wystartować w kampanii croundfundingowej, Chcemy mieć w pełni sprawny produkt, oraz dobre zaplecze pijarowe. Mamy także gotowe rysunki techniczne, przygotowane w pełni do wprowadzenia produktu w produkcję.

Smart mirrors

Rynek, na który wypuścimy lusterka będzie to  rynek akcesoriów motocyklowych. Początkowo zamierzamy sprzedawać swoje rozwiązanie bezpośrednio do konsumentów. Produkt kierowany jest przede wszystkim do motocykli sportowych, sportowo-turystycznych oraz typu naked. Na podstawie ogólnodostępnych raportów zauważyć można, że te grupy stanowią ok 42-48% całego rynku motocykli.

Zespół który tworzy Smart mirrors składa sie z :

Bartosz Ambrożkiewicz – czyli ja :) wynalazca projektu, właściciel praw do zgłoszonego wniosku o patent. Aktualnie absolwent najlepszego technikum elektronicznego w Wielkopolsce im. Hipolita Cegielskiego, już student Politechniki Poznańskiej kierunku inżynieria biomedyczna. Biznes jest integralną częścią mojego życia od wczesnych lat. Już w 6 klasie szkoły podstawowej tworzyłem pierwsze strony internetowe. W międzyczasie miałem okazję pracować w trzech Poznańskich firmach IT (fabrykaSEM, Advox, ITCompany). W spółce Smart mirrors odpowiadam za promocję, zarządzanie oraz nadzorowanie nad aspektem technologicznym. Prywatnie, od niemalże sześciu lat, jestem motocyklista.

Aleksandra Olszewska – studentka kierunku „media working” na uczelni WSHNiD w Poznaniu, odpowiedzialna za PR, marketing oraz komunikację w projekcie.

Michał Cwojdziński – zawodowy konstruktor motocykli, współtwórca zrektywowanej, kultowej marki „Sokół motocykle”. W projekcie odpowiedzialny za myśl konstruktorską, projektowanie części, testowanie, oraz motocyklowe UX. Oczywiście prywatnie również motocyklista.

Mateusz Kudła – również absolwent technikum komunikacji, laureat wielu konkursów. W projekcie programista aplikacji mobilnych (C#), oraz mikrokontrolerów.

Mikołaj Owczarczak – Elektronik, student informatyki na wydziale elektrycznym w politechnice Poznańskiej. Twórca wielu autorskich projektów, w naszym projekcie odpowiedzialny za cały aspekt elektroniczny.

Smart mirrors Imagine Cup

 

Najnowsze komentarze

content-trigger

Niestety jeszcze nikt nie dodał komentarza do tego projektu.
Może Ty się pokusisz?

Podobne pomysły:

 • Kropelka 2015 - najekonomiczniejszy pojazd w Polsce!
  Technologia

  Budowa super-ekonomicznego prototypowego pojazdu napędzanego etanolem. Pojazd budowany jest specjalnie na zawody Shell Eco-marathon. Zastąpić ma on obecny pojazd - Kropelkę, która jest w stanie przejechać 659 km na jednym litrze benzyny.

  zebrano
  14730
  od
  47 osób

  Pomysł ufundowany

 • Kombajn ogrodowy
  Technologia

  Kombajn ogrodowy - jest to wielofunkcyjna maszyna do prac ogrodowych. Łączy ona w sobie cztery funkcje, tj. koszenia, mechanicznego usuwania chwastów, chemicznego usuwania chwastów oraz rozsiewania materiału sypkiego. Celem zbiórki jest zgromadzenie środków na wyprodukowanie próbnej partii produktu.

  zebrano
  0
  od
  0 osób

  Zbiórka nie aktywna.


  Zbiórka rozpocznie się po pozytywnej ocenie projektu przez użytkowników.
 • Combined solutions for your business. Uniquely designed.
  Technologia

  UsabilityTools udostępnia narzędzia, dzięki którym można dowiedzieć się, co myślą użytkownicy danej strony oraz jak zachowują się w jej obrębie. Produkt przeznaczony jest dla właścicieli stron e-commerce, osób zajmujących się konwersją oraz specjalistów z branży user experience.