Roboty autonomiczne i półautonomiczne - buduj je z nami

Roboty autonomiczne i półautonomiczne - buduj je z nami


Technologia

O projekcie

content-trigger

Firma Robotics Inventions tworzy na zamówienie nowe produkty i produkcyjne prototypy robotów w 6 miesięcy (razem z listą materiałów BoM), szczególnie wyróżnia się w pełni autonomicznych i pół autonomicznych robotach, systemach wizji i teleoperacji, specjalizuje się w module autonomii RI SPIRIT, systemie zarządzania rojem robotów RI FLEET, innowacyjnych interfejsach użytkownika, oraz różnorodnych komponentach. Firma RI posiada zakład do niskoseryjnej produkcji oraz dział usług profesjonalnych.

Misja:

Misją firmy jest projektowanie i wykonanie prototypó

w robotów autonomicznych i pół autonomiczych i ich części by umożliwić wirtualną obecność w niedostępnych i pozaziemskich miejscach, a także zastąpić człowieka w powtarzalnych, czy niebezpiecznych pracach.
Dodatkowo firma oferuje usługi działu RI Professional Services dla firm i organizacji poszukujących dedykowanych rozwiązań elektronicznych, mechanicznych, automatycznych, robotycznych, programistycznych czy sztucznej inteligencji.
Dodatkowo firma udostępnia generyczny moduł autonomii do wdrożenia pełnej lub nadzorowanej autonomii na każdej mechanicznej platformie mobilnej.

Wartości :

W najbliższych dekadach nastąpi upowszechnienie robotów w wielu obszarach ludzkiej aktywności - od pracy po rozrywkę. RI wykorzysta tę szansę i będzie aktywnym graczem na szybko rozwijającym się rynku. Produkty konstruowane przez RI, pokojowo wykorzystane, poprawią jakość życia ich użytkowników. Będą z nimi wszędzie - przy prostych czynnościach dnia codziennego aż po spektakularne projekty, np. podróże w kosmos. Pomogą człowiekowi w monotonnych, codziennych czynnościach, będą źródłem rozrywki. Wspierając starszych czy niepełnosprawnych, przywrócą zdrowie i ludzką godność. Naszą największą wartością jest zespół inżynierów i konstruktorów. Wykorzystujemy wiedzę i kompetencje budowane lokalnie w zdobyciu kluczowej pozycji na globalnym rynku robotyki. Robotyka to innowacyjna gałąź gospodarki - tworzymy miejsca pracy dla zdolnych i kreatywnych. Dajemy szansę na pracę, która jest życiową przygodą.

Wizja :

Słowo "robot" wymyślił czeski pisarz Karel Čapek. Po raz pierwszy użył on tego określenia w 1921 r. w swojej sztuce teatralnej pod tytułem "Rossumovi Univerzální Roboti". Jako jedno z niewielu słowiańskich słów weszło ono do użycia w niezmienionym brzmieniu do większości europejskich i światowych języków. W sztuce Čapka nazywano tak produkowaną, lecz żywą, uproszczoną wersję człowieka.

Po prawie 100 latach od powstania sztuki Čapka koncepcja robota nadal fascynuje, a wizja jego powszechnego użytkowania staje się dzisiaj realna. Ambicją Robotics Inventions jednakże, nie jest budowanie sztucznego człowieka. Wierzymy natomiast, że dzięki kreatywności naszego zespołu możemy dzisiaj zbudować zaawansowane technologicznie automaty, które mogą człowieka wspierać lub go zastępować - szczególnie w misjach trudnych, nudnych, nieatrakcyjnych (sprzątanie, pilnowanie), niebezpiecznych (automatyczny saper, wyprawy kosmiczne), wymagających ponadludzkiej precyzji (zabiegi chirurgiczne) lub bardzo kosztownych (badanie Księżyca, Marsa, dna oceanu).
Potrafimy konstruować roboty w pełni autonomiczne, które bez nadzoru człowieka mogą wykonać swoje zadanie, np.: samodzielne sprzątanie garażu, sprzątanie łajna po krowach w oborze, akcje saperskie i wiele innych. Budujemy także roboty półautonomiczne, wspierające człowieka w trudnych do wykonania przez niego misjach. Dzięki teleoperacji czyli współdziałaniu człowieka z maszyną poprzez sterowanie jej pracą, uzyskiwane są lepsze rezultaty. Robot pozwala operatorowi skoncentrować się na podejmowaniu trudnych decyzji, daje czas na odpoczynek, a sam bez znużenia, bez zmęczenia, bez protestów, bez ryzyka buntu czy przekupstwa realizuje wszystkie monotonne, trudne i niebezpieczne zadania. Półatonomiczny robot może sprawdzić się w pracach w kopalni, w sprzątaniu niewygodnych dla człowieka miejsc, w eksploracji niedostępnych obszarów, w rozbrajaniu min czy w przeprowadzeniu precyzyjnego zabiegu chirurgicznego. Wykorzystując roboty w pokojowy sposób, chcemy być kolumbami odkrywającymi dla ludzkości nowe możliwości dla lepszego dziś i jutra. Chcemy ułatwić i umilić codzienne życie użytkowników konstruowanych przez nas robotów, ale chcemy wreszcie także brać udział w wydarzeniach wielkich – jak misje kosmiczne czy na dno oceanów.

Najnowsze komentarze (1)

content-trigger

Podobne pomysły: