LogicSock skarpetka do podświadomej rehabilitacji płaskostopia

LogicSock skarpetka do podświadomej rehabilitacji płaskostopia


Technologia

O projekcie

content-trigger

 

 

JUŻ TERAZ MOŻESZ ZAMÓWIĆ LogicSock!

 

Zaczęło się od zimnej podłogi, dziury w skarpetce i od rehabilitacji płaskostopia. Przygotowywałam w kuchni jedzenie. Było zimno i żałowałam, że nie zmieniłam skarpetek, ale nie mogłam odejść, bo jedzenie by się przypaliło. Cały czas odrywałam stopę od ziemi i wtedy właśnie skojarzyło mi się to z jednym z ważniejszych ćwiczeń, które kazano mi robić na rehabilitacji. Było to unoszenie śródstopia, podczas gdy głowy kości śródstopia oraz pięta dotykają ziemi. To trudne... sami spróbujcie. 

Wtedy wpadłam na pomysł: A co, jeśli przeniosę dziurę spod palców i umieszczę ją w miejscu, gdzie stopa powinna być naturalnie wysklepiona? Na pierwszy odstrzał poszły ciepłe bawełniane skarpetki, aby zobaczyć, czy różnica temperatur jeszcze bardziej "zmusi mnie" do wysklepiania śródstopia.

Teraz zamieniłam nożyczki i stare skarpetki na profesjonalny park maszynowy, gdzie moje skarpetki mają własny design, wykonane są z dodatkiem materiałów antybakteryjnych oraz izolujących od zimna.

 

 

Jak działa LogicSock 

Podczas chodzenia po chłodnej podłodze wycięcie, umieszczone na spodniej stronie skarpety wytwarza różnicę temperatur pomiędzy gołą, a osłoniętą przez skarpetę częścią stopy.

Skarpetka wykonana jest z dodatkiem wełny z merynosów. Jest to materiał znakomicie izolujący, higroskopijny: pochłania nawet do 30 % własnej wagi oraz posiada włókna cieńsze niż zwykła wełna aż o połowę co czynni ja miękką, niedrapiącą. Posiada właściwości samoczyszczące i antybakteryjne.

Podczas chodzenia po chłodnej podłodze dzięki wycięciu odczuwamy zimno tylko w niewielkiej części stopy, co działa jak igiełki zmuszając nas do unoszenia nieosłoniętej powierzchni stopy, opierając ciężar ciała na trzech punktach: * I i V głowie kości śródstopia * Guzie kości piętowej. Żeby to wykonać, dodatkowo podwijamy palce stop. Całe to podświadome ćwiczenie angażuje mięśnie odpowiedzialne za prawidłowe wysklepienie stopy do intensywnej pracy.

Są to mięśnie:

 • podeszwowe stopy
 • brzuchaty łydki
 • piszczelowy przedni
 • strzałkowy długi

Gdy osłabione, nie są wstanie stawiać oporu ciężarowi ciała. Objawia się to obniżeniem łuku podłużnego stopy. Jest to płaskostopie podłużne. Chodzenie w LogicSock może wzmacniać powyżej wymienione mięśnie, przeprowadzając efektywną rehabilitację".


Wypowiedzi eksperta w dziedzinie płaskostopia:

Skarpetka LogicSock wykonana jest z dodatkiem materiałów izolujących. Jednym z nich jest wełna z merynosów, która przy bezpośrednim kontakcie ze skórą miejscowo podnosi temperaturę. LogicSock gdzie wycięcie podeszwowe skarpety dostosowane jest proporcjonalnie do rozmiaru stopy użytkownika poprzez różnicę temperatur powoduje stymulację receptorów podeszwowych na podstawie odruchu bezwarunkowego w efektorach skutkując skurczem mięśni podeszwowych. Cała procedura powodując dodatkową pracę mięśni podeszwowych może wzmacniać łuk podłużny przyśrodkowy stopy. Sam eksperyment wymaga jeszcze dalszych randomizowanych badań z zastosowaniem podwójnie ślepej próby. Nie można jednak autorce odmówić kreatywności i logicznego myślenia co powinno doprowadzić do wypracowania prostej i skutecznej metody stymulowania płaskostopia podłużnego stopy, mogącego znaleźć powszechne zastosowanie.

                                                                 dr n. md. Romualda Mucha specjalista fizjoterapii

 

Warto przyjrzeć się, że po adaptacji w skarpecie od razu widać zmiany w obciążeniu stóp. Śródstopie jest bardziej wysklepione po adaptacji (grafika po prawej) niż przed. Na skali mogą Państwo zobaczyć, że im ciemniejszy kolor niebieski tym mniejsze jest obciążenie danego fragmentu stopy. Osoba z płaskostopiem dotyka znaczną częścią stopy do ziemi, co można zobaczyć na grafice po lewej stronie. Szary kolor (proszę spojrzeć na skalę) oznacza delikatne obciążenie. Można z tego wywnioskować, że stopa pacjenta dotyka podłoża całą swoją powierzchnią. Jednak po adaptacji w skarpecie to się zmienia. Śródstopie jest bardziej uniesione dzięki pracy odpowiednich mięśni, co uwidacznia zmiana jej obciążenia. Możemy zobaczyć, że fragment śródstopia, którego obciążenie było zaznaczone na granatowo się zwęził, możemy zobaczyć więcej szarego (delikatne obciążenie), a wcięcie stopy jest o wiele większe (czerwona linia.

Fig. 1 Ukazanie wcięcia stopy przed i po adaptacji w skarpecie.

 

Dla kogo przeznaczony jest LogicSock?

Dzieci z płaskostopiem

Jak w przypadku wielu schorzeń, czym młodsze dziecko, tym łatwiej jest się pozbyć płaskostopia. Dlatego ważna jest szybka ingerencja i regularne ćwiczenia. Wiemy, jak trudno jest dopilnować, aby nasze dziecko ćwiczyło regularnie. Wydaje im się to nudne, monotonne. Gdyby jednak założyć skarpetki i wykonywać te ćwiczenia podświadomie? Spróbuj LogicSock.

Dorośli z płaskostopiem oraz osoby aktywne fizycznie

Płaskostopie może rozwijać się także u dorosłych, jeśli jesteśmy narażeni na choroby, otyłość, ciąże lub nietypowe i długotrwałe obciążenie stóp; jak również poprzez normalny proces starzenia lub wadliwą biomechanikę. LogicSock nie twierdzi, że jest w stanie odwrócić ten proces, jednak noszenie skarpetki LogicSock może wzmocnić mięśni, które mogą poprawić stabilność nogi, co z kolei może zmniejszyć dyskomfort i ból.

Osoby spędzające dużą część dnia przy biurku

LogicSock należy uznać za istotny dla tych, którzy rzadko podejmują się aktywności fizycznej. Brak odpowiedniego ćwiczenia mięśni powoduje ich osłabienie. Z kolei z biegiem czasu może to niekorzystnie wpłynąć na całą biomechanikę naszego ciała, sposób w jaki się poruszamy. Wszelkie takie zmiany zazwyczaj skutkują w kondycji naszych stóp, kolan, bioder, kręgosłupa, obręczy barkowej, a nawet szyi. Wszystko to jest od siebie zależne. Jeśli zaniedbamy choć jeden element, wkrótce zaczniemy odczuwać tego konsekwencje.

Osoby noszące wkładki

Wykorzystanie wkładek przy problemach z płaskostopiem ma niewątpliwie swoje zalety. Łagodzi ból, prawidłowo układa naszą stopę, ograniczając dalsze deformacje. Kiedy jednak stosowane są bez równoległej rehabilitacji mogą spowodować więcej szkód oraz jeszcze bardziej osłabić mięśnie, co spowoduje obniżenie się łuków stopy. Nosząc wkładki odciążamy nasze stopy, co powoduje osłabienie mięśni stopy, ponieważ one przestają intensywnie pracować, zwyczajnie nie muszą. Wkładka robi to za nie. Zwiotczałe mięśnie mogą spowodować obniżenie się łuków: poprzecznego i podłużnego stopy, a w rezultacie nasza stopa „się spłaszcza’’.

Kobiety noszące wysokie obcasy

Miłośnicy Manolo Blahnik, Jimmy Choo i Christian Louboutin z przyjemnością odkryją, że również mogą skorzystać z LogicSock. Wysokie buty na obcasach wytwarzają wielki nacisk na przednią część stopy. Najpierw przyczynia się to do bólu pod 2. i 3. głową kości śródstopia. Następnie objawia się to obniżeniem poprzecznego łuku stopy, a w rezultacie powstają haluksy oraz metatarsalgia. Regularne stosowanie LogicSock może pomóc usunąć objawy związanych z regularnym stosowaniem wysokich obcasów.

 

Naszym głównym celem jest wprowadzenie skarpetek na rynek oraz rozszerzenie badań LogicSock.

Chcemy przebadać 33 dzieci i obserwować zmiany w obciążeniu ich stóp podczas statyki i chodu, zmian napięcia mięśniowego mięśni: strzałkowy długi, piszczelowy przedni i brzuchaty łydki. Chcielibyśmy również zbadać zmiany w ułożeniu kości jakie zajdą po 3 miesiącach rehabilitacji.

Dokończenie badań jest kosztowne ze względu na przeprowadzenie ich na dużej grupie osób oraz wykonaniu 2 tur badań: przed i po.

Dotychczas przebadaliśmy 10 dzieci w wieku 8-9 lat i chcemy rozszerzyć nasze badania, aby ciągle ulepszać produkt, jego technologię. Zależy nam na ciągłym monitorowaniu postępów naszych pacjentów, tak, aby produkt mógł być bezpiecznie stosowany i przynosił jak największe rezultaty tym, którzy zdecydują się na domową rehabilitację z LogicSock.

 

 

Dbamy o jak najwyższą jakość skarpetek LogicSock.  Wełnę merynosów, najwyższej jakości, sprowadzamy z Nowej Zelandii. Następnie trafia ona do Włoch, a później do Konstancina, gdzie powstaje skarpetka oraz gdzie zostaje zaaplikowany design. Następnie w Łodzi wytwarzane są miniaturowe wycięcia. Produkt trafia ponownie do Konstancina, gdzie zostaje wyprasowany i spakowany.

Czy chcesz abyś to ty został kolejnym ogniwem drogi LogicSock? Wesprzyj nasz projekt, a skarpetki trafią właśnie do Ciebie.

 

Podoba Ci się LogicSock?

Już teraz możesz go zamówić. Natomiast jeśli podoba się Tobie nasz projekt, a nie potrzebujesz skarpetki, przygotowaliśmy również ciekawe formy podziękowania, które możesz prześledzić przechodząc do zakładki Zbiórka funduszy.

 


 

Pamiętaj, że każda pomoc umożliwia nam stawianie kroków do przodu, a Ty stajesz się częścią naszego projektu!

 

Natalia jest beneficjentką programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i z tego powodu przekazujemy część waszej wpłaty z nagordy, którą możecie znaleźć w zakładce Zbiórka funduszy, na konto Fundacji. Wierzymy, że pomoc dla młodzieży powinna odbywać się na płaszczyźnie wspierania ich rozwoju intelektualnego i rozwijania zainteresowań. KFnrD daje właśnie takie możliwości. Zapraszamy również młodzież do zainteresowania się ofertą KFnrD, dzięki której stypendyści programu mogą działać na rozmaitych obszarach edukacji, nauki, techniki, medycyny, literatury i sztuki.

 

 

 

Natalia Szczepańska jest uczennicą XXXIII Lo im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Jest pomysłodawca LogicSock, pełni rolę Dyrektora Generalnego. Natalia również reprezentuje firmę na zewnątrz: w mediach, na konkursach. Koordynuje głownie działania na terenie Polski. Jest ambitna, kreatywna, pomysłowa. Cechuje ja także wytrwałość w dążeniu do celu jak I cierpliwość. Umiejętność opracowania dobrej strategii oraz planu działania pozwala na szybki rozwój LogicSock.

Pomysł o stworzeniu skarpetki do podświadomej rehabilitacji płaskostopia powstał w październiku 2014 roku. Jeszcze w tym samym miesiącu Natalia wzięła udział w konkursie E(x)plory dla młodych naukowców i uzyskała tytuł finalisty. Oprócz samego tytułu uzyskała stypendium o wartości 4000 zł, które pokryło koszty rejestracji wzoru przemysłowego w UE. Poprzez konkurs otrzymała propozycję współpracy z Dynamolab, Laboratorium Ruchu i Wydolności Fizycznej Człowieka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Dzięki licznym wystąpieniom w mediach Natali udało się uzyskać termin badań w maju, a nie jak na początku planowano w grudniu. Pierwsza tura badań odbyła się 13.05.2015r., a wyniki otrzymaliśmy 20.05.2015r.

 

Anna Borucińska ukończyła PR i Komunikację na Uniwersytecie Solent w Southampton. Pełni rolę Dyrektora Marki. Jest również odpowiedzialna za design, stworzyła logo produktu. Aktywnie i z sukcesem promuje LogicSock na portalach społecznościach. Biegła w umiejętnościach negocjacji oraz w szybkim rozwiązywaniu problemów. Otwarta, mile nastawiona do ludzi sprawia doskonałe pierwsze wrażenie oraz utwierdza w przekonaniu o przyjazności marki. Koordynuje działania rozwojowe firmy na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Poznaj bliżej zespół LogicSock

 

 

 

 

 

 

Najnowsze komentarze (15)

content-trigger
EwelinaKalisz
wow, genialny pomysł.. kto by pomyślał, że takie proste rozwiązanie może zmienić sposób, w jaki będziemy rehabilitować nasze stopy. W dodatku bez poświęcania na to czasu... serio to jest takie MUST HAVE w 2016 .. gratuluje..
P.S też jestem w liceum i naprawdę motywujesz do działania. Też bym chciała się czymś tak fajnym zajmować. :)
LidkaJurkiewicz
Jestem pod wrażeniem. Gdyby nie święta to bym mogła Ciebie bardziej wesprzeć, bo widzę, że potrzebujesz tego wsparcia i dobrze byś je wykorzystała...
Fajny pomysł, dobrze, że cały czas działasz i chcesz komercjalizować wynalazek. Mi się bardzo podoba. Trzymaj się i powodzenia.
KamilAndrzejAmbrozik
Rewolucyjny, a tak prosty!
Od lat narzekamy w Polsce na wszystko co zle może pora wkoncu skonczyc psioczyc i zaczac wspierac polskie innowacje. Produkt ma przyszłość na skale światowa! Grunt to wybić sie z produkcją,a zeby to zrobic przeprowadzane są takie zbiórki :D
Kazdy grosz sie liczy! Zachecam do wsparcia projektu!
Natalia Szczepanska
Hej, jak wybrać rozmiar? Chciałbym kupić, tylko potrzebuję pewności, że potem nie dostanę 34 albo one size :-P.
KonradGrabarczyk
Po zakończeniu zbiórki wyślemy specjalny formularz, gdzie będzie można dokonać wyboru.
Pozdrawiam,
Natalia
Natalia Szczepanska
Bardzo fajny pomysł na pewno kupię dla swoich wnuków, tylko czy są jakieś rozmiary,ponieważ mój wnuk ma dużą stopę.
DANUSIAXXX
Witam serdecznie,
tak, są rozmiary. Formularz, w którym to będą mogli Państwo zaznaczyć wyślemy po zakończeniu kampanii, dlatego bez obaw. każdy będzie miał odpowiedni rozmiar.
Co trzeba zrobić? Kupić LogicSock, a po zakończeniu kampanii wypełnić wysłany przez nas formularz.
Pozdrawiam

Podobne pomysły:

 • Roboty autonomiczne i półautonomiczne - buduj je z nami
  Technologia

  Robotics Inventions jest firmą badawczo-rozwojową specjalizującą się w robotyce autonomicznej i systemach wizyjnych.Naszym celem jest projektowanie i budowa podzespołów i robotów teleoperowanych i autonomicznych do różnego rodzaju zastosowań, gdzie występują trudne lub niebezpieczne warunki pracy.

 • Smart mirrors
  Technologia

  Smart mirrors są to inteligentne lusterka motocyklowe, które dopasowują swój kąt nachylenia do pozycji kierowcy. Rozwiązują one problem braku widoczności gdy motocyklista zwiększając swoją prędkość pochyla się aby być bardziej aerodynamiczny.

 • Funktional rekrutuje kreatywnych
  Design

  Kreatywna agencja reklamowa, której można zaufać i powierzyć każde zadanie: od stworzenia pierwszych szkiców po końcowy produkt. Funktional wierzy w ideę, że da się zmienić świat i wszystko jest w zasięgu naszych możliwości.