Brainly. Stwórz z nami zaawansowany system sugerowania treści!

Brainly. Stwórz z nami zaawansowany system sugerowania treści!


Technologia

O projekcie

content-trigger

Zaczęło się od Zadane.pl, serwisu społecznościowego dedykowanego wspólnemu odrabianiu pracy domowej. Założony został jako start-up w 2009, a dokonało tego trzech entuzjastów
z Krakowa. Pierwszy kamień milowy – 1 milion użytkowników przekroczono w 6 miesięcy od startu, później podbijając kolejne światowe rynki i zdobywając ich coraz więcej.

Dzisiaj istnieje cała grupa serwisów Brainly, dostępnych dla uczniów, nauczycieli
i rodziców, które dedykowane są wspólnemu uczeniu się i oferują pomoc na każdym poziomie edukacji. 14 wersji językowych obejmuje 35 krajów i obsługuje 40 milinów użytkowników miesięcznie. Każda wersja jest stroną internetową typu Q&A, dostosowaną do rynku, na którym działa.

Misją Brainly jest inspirowanie uczniów do wspólnej nauki i dzielenia się wiedzą
w oparciu o crowdlearning – wzajemną pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych.

System wykorzystuje elementy grywalizacji (gamification) i funkcjonalności portali społecznościowych (czaty, wiadomości i komentarze kojarzą ze sobą użytkowników, którzy za odpowiadanie na wzajemne pytania zyskują punkty potrzebne do zadawania własnych pytań).

Z całym ekosystemem zintegrowana jest aplikacja mobilna, zwiększająca efektywność i poprawiająca wyniki w nauczaniu użytkowników.

 

 

Najnowsze komentarze

content-trigger

Niestety jeszcze nikt nie dodał komentarza do tego projektu.
Może Ty się pokusisz?

Podobne pomysły: